ramin fallah
هفت نکته برای نگهداری چاپگر | بلاگ

هفت نکته برای نگهداری چاپگر

ساخت وبلاگ
هفت نکته برای نگهداری چاپگر

فناوری همیشه زندگی را ساده کرده است اما به نگهداری مناسب نیاز دارد. چاپگرها هم همینطور. مانند سایر لوازم دفتر، چاپگرها نیز به بروزرسانی ، نظافت و مراقبت مناسب نیاز دارند. حتی بدون داشتن اطلاعات حرفه ای می توانید با این هفت نکته و ترفند از چاپگر دفتر یا خانه خود مراقبت کنید.  و خود را از تعمیر پرینتر در مدت کوتاه بی نیاز کنید.

چک لیست نگهداری چاپگر

 

                        ·         راهنما را نادیده نگیرید

قبل از نصب چاپگر، ابتدا کتابچه راهنما را بخوانیداین کتاب کوچک دارای تمام اطلاعات مربوط به چاپگرهای شما از جمله قطعات ، نصب ، ضمانت و موارد دیگر برای طول عمر چاپگر استدر صورت بروز هرگونه مشکل ، یک کتابچه راهنمای چاپگر شما را راهنمایی می کند که چگونه می توانید آن را عیب یابی کنید حتی قبل از اینکه کسی چاپگر شما را تعمیر کند.

                        ·         مکان نگهداری

چاپگر مانند سایر دستگاه ها باید در جای مناسبی قرار داده شودباید از گرما، رطوبت یا هوای خشک خارج شده از پردازنده رایانه دور باشداین می تواند هد چاپ را مسدود کند و در نتیجه کیفیت چاپ پایین باشدهمچنین ، باید در گوشه ای از دفتر کار نگهداری شود که افرادی که از آنجا عبور می کنند به آن ضربه نزنند.

                        ·         تمیز کردن هد پرینتر و داخل پرینتر

چاپگر باید بعد از استفاده داخل آن تمیز شود و روی آن پوشانده شوداین قطعات ظریف است که با گرد و غبار پوشانده می شوددر فواصل منظم آن را از داخل تمیز کنید تا از جمع شدن گرد و غبار و آلودگی جلوگیری شودبرای تمیز کردن از یک پارچه بدون پرز یا پنبه مرطوب استفاده کنیدهمچنین ، برای جریان روان جوهر، باید هد چاپ را با آب گرم تمیز کنیداز استفاده از دستمال مرطوب برای همان کار خودداری کنید و اجازه دهید سر قبل از ثابت کردن کارتریج ها در جای خود خشک شود.

                        ·         کارتریج ها را جایگذاری و جایگزین کنید

پر کردن کارتریج های جوهرافشان یکی از جنبه های مهم عملکرد مناسب چاپگر استفقط به دلیل گران بودن کارتریج های شارژ ، مردم تمایل دارند جوهر ارزان تری بخرند و چاپگر و کیفیت چاپ را خراب کنندبنابراین ، همیشه سراغ خرید کارتریج های مارک دار و با کیفیت بروید که چاپگر را در شرایط مناسب و همچنین چاپهای شما را حفظ می کندنکته دیگری که باید در نظر بگیرید زمان شارژ کارتریج استمنتظر خشک شدن کامل جوهر نباشیدهنگامی که چاپگر میزان افت کارتریج را به شما اطلاع داد ، آنها را دوباره پر کنیدهد چاپگر با کارتریج های خشک شده آسیب می بیندهمچنین ، قبل از تعویض کارتریج ، دستورالعمل ها را بخوانیدبرای چاپ با کیفیت از لمس کارتریج از پایین خودداری کنید .

                        ·         جدیدترین درایور برای نصب

یکی دیگر از روش های عالی برای دور نگه داشتن چاپگر از هر مسئله ، به روزرسانی درایورها استبرخی از تولیدکنندگان به روزرسانی خودکار را ارائه می دهند اما برای برخی دیگر ، شما باید به روزرسانی دستی انجام دهیداگر نرم افزار قدیمی است ، چاپگر شما نمی تواند نتایج دلخواه شما را ارائه دهداین به روزرسانی ها راه حل ها را برطرف کرده و باعث بهبود نرم افزار چاپ می شوند.

 

                        ·         آن را خاموش کنید

زمانی که از چاپگر به مدت طولانی استفاده نمی‌کنید، چاپگر را خاموش کنیداین کار باعث افزایش عمر چاپگر می شودلازم است چاپگرهای جوهر افشان به طور منظم مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت نازل های جوهر به زودی خشک می شوند و منجر به چاپ خطی می شودبرای صاحبان مشاغل، چاپگر هر روز مورد نیاز است، اما اگر کاربر عادی هستید این مورد را درنظر بگیرید.

                        ·         کیت نگهداری

سرمایه گذاری برای خرید یک کیت تعمیر و نگهداری خوب استاین کیت شامل ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا چاپگر خود را حفظ کنید ، مانند لوازم تمیز کردن ، غلتک و غیرهبرای افرادی که مدت طولانی از چاپگر استفاده می کنند بسیار مفید استعلاوه بر مطالب ذکر شده در بالا، انتخاب نوع مناسب جوهر نیز نقش مهمی در عملکرد صحیح چاپگر دارد.

چاپگرهای مختلف از انواع مختلف جوهر به انواع مختلف جوهر نیاز دارندبنابراین ، قبل از خرید و یا پر کردن مجدد چاپگر ، به یاد داشته باشید که چاپگر لیزری از کارتریج های تونر (مبتنی بر پودرو کارتریج های جوهر (مبتنی بر مایعتوسط چاپگرهای جوهر افشان استفاده میشودهمچنین، اگر جوهر بی کیفیت بخرید چاپگر چاپ بی کیفیت تولید می کند و هدها آسیب می بینند.

گرچه نکات گفته شده در نگهداری پرینتر میتوند به شما کمک کند تعمیر پرینتر را کمتر تجربه کنید، اما سرویس دوره ای پرینتر توسط یه کارشناس حرفه ای  نیز لازم استشرکت کامپیوتر پانته آ در اصفهان خدماتی را تحت عنوان سرویس جنرال پرینتر ارائه میدهد که میتوانید با مراجعه به سایت شرکت در مورد آن بیشتر اطلاعات بگیرید.

حتی پس از تعمیر و نگهداری مناسب چاپگر، دستگاه ممکن است از کار بیفتد و نیاز به تعمیر دارددر اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است لازم باشد چاپگر موجود را تعویض کرده و چاپگر جدید را خریداری کنید.

 

 

بهترین ...
ما را در سایت بهترین دنبال می کنید

نویسنده : حسین بازدید : 155 تاريخ : جمعه 5 دی 1399 ساعت: 22:53